LOTNIK

newSWPS

W Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze mamy specjalizacje patronackie, współpracujące z Uniwersytetem SWPS. Nasi uczniowie ze specjalizacji prawno-społecznej oraz turystycznej uczestniczą w zajęciach i warsztatach organizowanych przez SWPS, dedykowanych dla młodzieży licealnej. Pracownicy i trenerzy, a także studenci z SWPS prowadzą wyjazdowe zajęcia warsztatowe w ZSA.

W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Czech, która przeprowadziła
z uczniami klas II wskazanych specjalizacji warsztaty „Skuteczne techniki dobrej autoprezentacji, czyli jak skutecznie zrobić dobre wrażenie”. Przynajmniej dwa razy w roku szkolnym wyjeżdżamy na warsztaty do Poznania, prowadzone przez wybitnych specjalistów m.in. Michała Pozdała. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w „Dniach z psychologią” oraz „Dniach z prawem” w ramach podpisanego porozumienia. Z oferty bezpłatnych warsztatów psycho-edukacyjnych mogą korzystać też nauczyciele ZSA.