pnb

To już 13. edycja akcji PSU NA BUDĘ 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji na rzecz Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psu na Budę".

Akcja ma za zadanie zebrać jak najwięcej potrzebnych darów dla schroniska, wskazać młodym ludziom sposoby opieki nad zwierzętami, nauczyć jaka karma jest wartościowa, które zabawki nadają się dla zwierząt, pokazać młodzieży, że pomaganie zwierzętom, może być sposobem na życie, że pomaganie słabszym jest "fajne", przynosi wymierne korzyści wspomaganym i pomagającym.

Schronisko prosi o :

 - karmę specjalistyczną mokrą lub suchą - Mamy kota z cukrzycą potrzebującego karmy Diabetic, psiaka po operacji jelit, który może jeść tylko karmę Gastrointenstinal, pod naszą opieką jest kot bez zębów chory na nerki mogący jeść jedynie karmę Renal, jest sporo psiaków z chorymi wątrobami wymagające karmy Hepatic...

- porządne szelki średnich i dużych wielkości oraz grubsze smycze o długości powyżej 2-3m - w schronisku nie wyprowadzamy szczeniaków czy kotów na spacery, dlatego też cienkie i delikatne szelki czy smycze po prostu się u nas nie przydają.

- szarpaki, piłki i podobne zabawki przeznaczone dla psów ( nie pluszaki!!!)

Gorąco zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia udziału! Zbiórka potrwa do końca listopada. . Dary odbierać będą wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.