1 2
3 4

W ostatni poniedziałek, to jest 9 stycznia, w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne pod przewodnictwem absolwenta naszej szkoły – Daniela Stachuły. Ten niesamowicie zabawny i równocześnie profesjonalny reżyser, przyjechał do nas prosto z Poznania, gdzie obecnie mieszka.
Grupa naszych licealistów, przez kilka godzin, chłonęła wiedzę na temat zachowania na scenie i praktycznych porad przygotowujących do gry aktorskiej. Począwszy od rozgrzewki, w którą wliczają się takie ćwiczenia jak; bieganie, uważanie by nie spaść ze sceny podczas biegania, utrzymywanie niewidzialnych baniek wokół siebie, śledzenie kolegów i wywoływanie wibracji głowy…, a na rozmowach o życiu kończąc, spędziliśmy wspólnie niesamowite popołudnie. Mogliśmy spróbować naszych sił w improwizacji, przekazywaniu emocji ze sceny, czy ratowaniu życia, przeskakując z papierowej tratwy, przez dryfujące krzesła, na pianino ocalenia ;).
Na dobrą sprawę wszyscy byliśmy roześmiani i chętni do pracy, a na dalszą współpracę z Danielem bardzo liczymy i czekamy z niecierpliwością!
A.M.D.