IMG 5193

Bycie harcerzem daje wiele radości, ale nie jest proste. Być wiernym swoim zasadom jest dzisiaj elitarne. My nie boimy się wyzwań, stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, wierząc, że naszemu miastu i Ojczyźnie potrzebni są młodzi, ambitni ludzie, którzy mają wysokie cele i ideały. Abyśmy mogli się kształtować i stawać się lepszymi ludźmi, potrzebujemy tylko miejsca, w którym będziemy czuli się bezpiecznie.

Chcemy stworzyć Harcerskie Centrum Rozwoju, w którym każdy człowiek, któremu bliskie są ideały harcerskie będzie miał możliwość spotkania, uzyskania wsparcia, twórczej pracy, rozwoju i poczucia, że to także JEGO HARCERSKI DOM.

Budynek przy ul. Bohaterów Westerplatte 27, w którym mamy swoją siedzibę wymaga gruntownego remontu. Nie możemy spotykać się w harcówce w piwnicy, bo w deszczowe dni wybija tam kanalizacja, jesienią, zimą i wiosną musimy siedzieć w kurtkach, bo instalacja grzewcza wymaga wymiany. Instalacja elektryczna jest przestarzała i nigdy nie wiemy czy wytrzyma włączenie kolejnego czajnika podczas spotkania z seniorami, warsztatów z pierwszej pomocy, kursów czy zimowiska. Nasi niepełnosprawni ruchowo przyjaciele nie mogą nas odwiedzać, bo budynek nie jest dla nich przystosowany.

Budynek wymaga termomodernizacji, wzmocnienia stropów, wymiany dachu, osuszenia ścian, wymiany wszystkich instalacji i adaptacji niektórych pomieszczeń niewykorzystywanych ze względu na zły stan techniczny. Zakres prac remontowych i adaptacyjnych jest duży, ale niezbędny. Oszacowany został na 1 mln zł.

Aby realizować nasze marzenia, potrzebujemy Twojego głosu
w Budżecie Obywatelskim na
34. CZUWAJ! Harcerskie Centrum Rozwoju

Zagłosować możecie pod tym linkiem: link

Udostępniajcie dalej informację o tym oraz zachęćcie do głosowania swoich bliskich i znajomych 😉

Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos!

Czuwaj !

 

23476615 730986433763353 1997566412 n