318475 256225787769758 1401019612 n

10603244 802391353152486 2639144308256036950 n

 

Ruszyła Szlachetna paczka 2015

OTO NASZA TEGOROCZNA RODZINA

1. Opis rodziny
Pani Dorota (32 l.) wraz z mężem, panem Jarosławem (46 l.) wychowują dwóch synów - Pawła (10 l.), Jana Pawła (6 l.) oraz córeczkę Olę (2,5 miesiąca). 
Był czas kiedy oboje rodzice pracowali. Wtedy wiodło im się dobrze. Pani Dorota nawet otworzyła swój sklep. Niestety, życie rodziny zmieniło się na gorsze sześć lat temu, kiedy zachorował ich synek Pawełek. Okazało się, że chłopiec choruje na nerwiakowłókniakowatość typu I, która objawia się licznymi guzami na całym ciele. Chłopczyk przeszedł operację usunięcia guza krtani. Poza tym cierpi na przypadłość zwężenie tętnic
nerkowych, nadciśnienie drugiego stopnia, epilepsję i ADHD. 
Choroba syna zmusiła panią Dorotę do przerwania pracy. Choć było coraz ciężej, każde dziecko zostało przyjęte z radością i
miłością. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Jarka oraz zasiłków, ale po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków dla Pawła na jedną osobę przypada 460 zł. Wykup leków jest priorytetem, ponieważ bez nich Pawełek by umarł. 
Ponadto rodzina musi opłacić kredyt mieszkaniowy i kredyt wzięty dawno na sklep pani Doroty. 
Mimo trudnej sytuacji rodzina nie zapomina o innych potrzebujących. Dzielą się z innymi tym, co mają. Pani Dorota, kiedy prowadziła jeszcze swój sklep, zorganizowała zbiórkę ubrań, zabawek dla ubogiej rodziny. Rodzice starają się, często swoim kosztem, żeby dzieci nie odczuły złej sytuacji materialnej, a przez to nie były w szkole naznaczone lub gorzej traktowane przez rówieśników.
Rodzina bardzo rozsądnie rozporządza swoimi funduszami. Będzie bardzo wdzięczna za żywność, środki czystości oraz przybory szkolne, dzięki którym zaoszczędzi na leczenie syna.


2. Potrzeby rodziny
żywność żeby te święta były dla tej rodziny wyjątkowe, żeby nie musieli ograniczać się tylko do tych najtańszych, podstawowych produktów, na które ich stać
środki czystości, artykuły dziecięce każda rodzina z małym dzieckiem dużo pieniędzy wydaje właśnie na potrzeby
małego dziecka, więc to na pewno by bardzo pomogło rodzinie
przybory szkolne potrzebne przy gromadce dzieci
- Żywność trwała:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: mleko modyfikowane (Bebiko 1)
Inne produkty żywnościowe: ptasie mleczko (czerwone), parówki, mortadela
- Środki czystości
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do
zębów
Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe ( Dady 3). chusteczki nawilżające,kosmetyki Ziaja dla dzieci, puderek
- Pomoce szkolne
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki,
Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
- Specjalne upominki
Jan - hulajnoga, deskorolka,
Paweł- gry planszowe dające do myślenia (np. Monopol Junior, Chińczyk itp.), materiały do nauki liczenia, Paweł jest kibicem Falubazu, tak samo jak Pan Jarosław więc marzy o gadżetach z tym związanych,Paweł także bardzo chciałby dostać ptasie mleczko w czerwonym opakowaniu, 
Pani Dorota album na zdjęcia, 
Ola- duży miś pluszowy.


* Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy
są dla rodziny bardzo ważne.
* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.
* Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.
Razem zmieniamy świat na lepsze!