reklama 1

trener

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, naszą szkołę kilkakrotnie odwiedził Charles Carr– trener amerykańskiego footballu i naszej drużyny Dragons. Wszyscy spodziewaliśmy się wykładów na temat tej popularnej, amerykańskiej gry, ale Charles miło nas zaskoczył, mówiąc, że przede wszystkim chce przybliżyć nam kulturę swojego kraju. Rozmawialiśmy dosłownie o wszystkim; zaczynając od grzecznościowych pytań o samopoczucie, a na skeczach z Jimem Carrey kończąc. Charles poprowadził również lekcje w-fu, ucząc nas podstaw footballu. Coach zaprosił nas także na mecz, który Dragons grali z żołnierzami armii amerykańskiej.

Odwdzięczyliśmy się przygotowując projekt o Święcie Dziękczynienia i urządzając dla niego mały poczęstunek, tak aby choć trochę poczuł się jak w domu.

Trzeba też zaznaczyć, że Charles nie tylko trenuje football, ale również tańczy. Pokazał nam kroki w stylu west coast swing dance i wyświetlił kilka filmików z gwiazdami tego tańca towarzyskiego.

Trener Charles, jako jeden z niewielu zdecydował się opuścić Stany na stałe i wynieść naszych polskich zawodników na sam szczyt. A my jako kibice Dragonsów mamy nadzieję, że Charles jeszcze nieraz nas odwiedzi.