Pierwszy dzień grudnia był dla tegorocznych maturzystów specjalizacji biochemicznych wyjątkowo udany. Dnia tego odbyły się warsztaty szkolne w Plastinarium w przygranicznym Guben organizowane przez p. mgr Irenę Borowską­-Pietrzak. Podczas owych warsztatów uczniowie mogli pogłębić zdobytą już na zajęciach szkolnych wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii (jak i również języków obcych!) poprzez dokładne obserwowanie i analizowanie wystawianych w muzeum plastynatów. Owe plastynaty są niczym innym, jak ciałami ludzkimi, czy zwierzęcymi poddanymi skomplikowanym procesom hamującym ich rozkład, także niełatwo się domyśleć, że eksponaty wywołały w uczniach skrajnie różne emocje. Należy na koniec dodać, że jest to X i z pewnością nie ostatnia, wycieczka uczniów Lotnika do tej fascynującej i kształcącej placówki.

DSC 0048  DSC 0072  DSC 0076
 DSC 0080 DSC 0084 DSC 0098
   DSC 0103

Więcej o historii i fukcjonowaniu Plastinarium moża dowiedzieć się pod linkiem: (link)