DZIENNIK: logowaniezastępstwa

Internat stanowi integralną część IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze

Internat powstał blisko 30 lat temu. Od 1979 roku usytuowany jest w budynku przy ul. Szosa Kisielińska 18, w którym pierwotnie znajdowało się Liceum Lotnicze – „Lotnik”.

Internat dysponuje ok. 145 miejscami w trzy i czteroosobowych pokojach. Sześć pokoi posiada oddzielny węzeł sanitarny. Pozostali mieszkańcy korzystają z łazienek i toalet znajdujących się na każdym z pięter internatu.

W budynku szkoły znajduje się stołówka, w której młodzież korzysta z całodziennego wyżywienia. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z sali gimnastycznej, salki fitness, klas szkolnych przeznaczonych do nauki własnej, sprzętu RTV. W całym budynku działa internet bezprzewodowy.

W szkole znajduje się gabinet stomatologiczny, gabinet pielęgniarki szkolnej i pedagoga szkolnego.

W internacie funkcjonują cztery grupy wychowawcze:
– trzy grupy koedukacyjne,
– jedna grupa dziewcząt.

Nasi wychowankowie mają wiele możliwości rozwijania swoich zainteresowań w ramach działających sekcji: kulturalno – oświatowej, pomocy w nauce, sanitarno-porządkowej, żywieniowej, sportowej. Ważne wydarzenia z życia internatu dokumentujemy prowadząc kronikę- również w internecie.

Głównym atutem położenia internatu jest zarówno bliskość pięknego lasu jak i sklepów spożywczych, apteki i przystanku MZK. Budynek szkoły i internatu jest na zewnątrz monitorowny przez kamery. Młodzież mieszkająca w internacie objęta jest opieką przez całą dobę.

Kontakt:
Internat IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
ul. Szosa Kisielińska 18, 65-247 Zielona Góra