Współpraca z zagranicą

Śmiało możemy powiedzieć, że od lat Lotnik językami stoi. Nasi uczniowie uczą się nie tylko tych najpopularniejszych języków – angielskiego i niemieckiego, ale i mniej popularnych – włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego.

Ucząc języków obcych wykorzystujemy różne metody, jednak nic nie zastąpi obcowania z osobami, które się danym językiem swobodnie posługują. W Lotniku staramy się stworzyć możliwości ku temu na wiele sposobów:

1. poprzez coroczne wycieczki zagraniczne, które są nie tylko świetną okazją do ćwiczenia języka, ale i integracji naszych uczniów,
  2. organizując wyjazdy uczniów naszej szkoły w ramach Akredytacji Erasmus+,
  3. zapraszając uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół zagranicznych do nas,
  4. tworząc i realizując projekty międzynarodowe na platformie eTwinning.

Także nasi nauczyciele rozwijają swoje umiejętności poprzez współpracę międzynarodową:

1. wyjeżdżając na kursy metodyczne i językowe zagranicą – obecnie w ramach Akredytacji Erasmus+, a wcześniej – programu PO WER Międzynarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkoły,
  2. nawiązując współpracę i nowe przyjaźnie zawodowe tworząc i realizując projekty
    na platformie eTwinning

Nasze przygody językowe można śledzić na FB: