Jesteśmy wyjątkowi

Dlaczego Lotnik?

Lotnik to nie tylko szkoła, Lotnik to sposób myślenia!

Tylko u nas szczęśliwe lądowanie!

Uczymy tego samego…. Ale nie tak samo!

W szkole obowiązuje amerykański system nauczania: punkty zamiast ocen, III trymestry zamiast II okresów nauki, wybór nauczyciela zamiast narzuconego planu lekcji 🙂

Jesteśmy znani z zamiłowania do języków obcych: oferujemy naukę j. angielskiego, j. niemieckiego, j. włoskiego, j. francuskiego, j. hiszpańskiego i j. rosyjskiego.

Częścią szkoły jest internat, w którym czujemy się jak w domu!

Świetna baza sportowa: sala gimnastyczna, boiska zewnętrzne, siłownia.

Lotnik to otwartość, energia i kreatywność!

Współpracujemy z: UZ, NFZ, SWPS, AIESEC, AZL, IEP, Goethe-Institut, StopDop, lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami.

Lotnik to bardzo wysoki poziom dydaktyczny: osiągamy wysokie wyniki egzaminów maturalnych, a nasi Absolwenci studiują na najbardziej prestiżowych uczelniach na całym świecie!

Oferujemy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, imprez kulturalnych, wyjazdów naukowych i turystycznych.

Czego nie mamy?
•  Zamiast dzwonków mamy zegary
•  Zamiast świadectw mamy indeksy
•  Zamiast kartkówki z zaskoczenia mamy zaplanowane formy sprawdzania wiedzy
•  Zamiast oceny z zachowania mamy dobre relacje 🙂

Lotnik to szkoła z tradycjami: kiedyś Liceum Lotnicze, Wojskowe Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Akademickich, teraz dumne IV LO!

U nas nie ma nudy: pokazy talentów, dni tematyczne, pikniki, koncerty, wymiany uczniowskie i wiele innych inicjatyw! Czekamy na Twoje pomysły!