OPW

Informacje o OPW Lotnik

• DZIAŁAMY OD 01.09.2023 – Oddział Przygotowania Wojskowego zosyał utworzony za zgodą Ministerstwa Obrony Narodowej i Miasta Zielona Góra.
  • PROGRAM MON – Uczniowie są objęcie programem MON co wiąże się z finansowaniem oddziału w 80 procentach przez wojsko. W trakcie zajeć praktycznych i teoretycznych uczniowie zapoznają się z funkcjonowaniem polskiej armii.
  • PATRONAT – Opieką patronacką objął nas 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku. Szkolenia prowadzone przez instruktorów odbywają się na terenie jednostki w IV LO.
  • ŚLUBOWANIE – 22.03.2024 r. na terenie 4pplot OPW w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze miał swoje uroczyste ślubowanie nasz sztandar szkoły.
  • JESTEŚMY AKTYWNI – Uczniowie klasy OPW IV LO w Zielonej Górze biorą czynny udział w turniejach i zawodach organizowanych przez CWCR (Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji) w Zielonej Górze. 7 lutego 2024 troje uczniów brało udział w turnieju wiedzy o wojsku polskim „Ekstraliga Wojskowa” organizowanym w CWCR w Zielonej Górze zwyciężając w turnieju na poziomie wojewódzkim. Awansowali oni do turnieju ogólnopolskiego, który ma odbyć się w kwietniu tego roku w Warszawie.
  • CO DALEJ? Po ukończeniu OPW w IV LO, uczniowie podejmujący służbę w wojsku mają skrócony czas szkolenia do przysięgi, a idący do Akademii Wojskowych mają dodatkowe punkty przy rekrutacji.