Relacja z wymiany Erasmus+ w Holandii

W pierwszym tygodniu naszego pobytu w Holandii chodziliśmy razem z holenderskimi uczniami do ich szkoły. Fakt że przyjmowali oni nas we własnych domach dał nam możliwość dokładnego poznania ich kultury oraz całodobowego porozumiewania się w języku angielskim. Mimo trudnego początku wszyscy szybko się zaaklimatyzowaliśmy. Oprócz uczęszczania do szkoły mięliśmy szansę odwiedzić wiele ciekawych miejsc takich jak jedno z najstarszych, działających planetariów oraz Amsterdam.

W drugim tygodniu naszego pobytu praktycznie cały czas zwiedzałyśmy. Ogromnym plusem było to, że miałyśmy bardzo dużo wolnego czasu i swobodę w wyborze tego co będziemy robić lub gdzie będziemy jeść. Zwiedziłyśmy wiele ciekawych miejsc i miast, które myślę, że zrobiły wrażenie na każdej z nas był to np. Rotterdam, Haga, Utrecht, plaża Scheveningen, Madurodam oraz sporo interesujących muzeów np. muzeum historii naturalnej w Leiden. Każde miasto miało inny charakter co urozmaicało zwiedzanie.