Wizyta Greków

W dniach 8-12 kwietnia nasza szkoła przyjmowała w swoich progach gości z zaprzyjaźnionej szkoły na Rodos. Jest to rewizyta po tym, ja w zeszłym roku nasi uczniowie w ramach Akredytacji Erasmus+ spędzili dwa tygodnie na Rodos.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się w auli szkolnej, gdzie wymieniliśmy się efektami naszej pracy, przedstawiając prezentacje oraz pokazaliśmy greckim gościom naszą szkołę. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Greccy uczniowie odwiedzili naszą szkolną strzelnicę Byli zachwyceni.

W godzinach popołudniowych wybraliśmy się do Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Planetarium Wenus. Przeszliśmy się deptakiem naszego miasta, które wywarło niesamowite wrażenie na naszych gościach. Wieczorem wybraliśmy się do winnicy , gdzie podziwialiśmy piękną dolinę Odry, porośniętą winoroślami oraz zjedliśmy pyszną kolację. Dzień był bardzo wyczerpujący, ale przeżyliśmy wspólnie dużo wspaniałych chwil.

Kolejne dni spędziliśmy na zwiedzaniu naszego regionu odwiedzając Paradyż, Międzyrzecki Rejon Umocniony i Park Mużakowski.

Szczegółowszą relację możecie przeczytać na naszym profilu na FB.